Sinopsis YayınlarıYayinlanan Kitaplar

Kitabınız

LiveZilla Live Chat Software

SSS

1. Siz neden farklısınız?

- Deneyimliyiz: Her yazar için başarının tanımı farklıdır. Çok okunan bir kitaba sahip olmak veya geleceğe iyi bir eser bırakmak isteyebilirsiniz. Sinopsis, deneyimleri, uzmanlığı ve kapsamlı hizmet birimleriyle isteklerinize ulaşmanızda size destek oluyor.

- Onaysız adım atmıyoruz: Kapak tasarımı, dizgi ve düzletilerin hepsi onayınızdan geçiyor.

- Sizi ve eserinizi koruyoruz: Kitabınızın tüm hakları adınıza kayıtlı oluyor.

- Kolay Ulaşılabilirlik: Aklınıza takılan herhangi bir soruyu sormak için ekibimizden birisine, çalışma saatleri içerisinde ulaşabilmeniz çok kolay.

 

2. Sinopsis ne demek?

Sinopsis sözcüğü kökensel olarak ‘bir bakışta okunabilen’demektir.

 

3. Ne kadar zamandır yayıncılık yapıyorsunuz?

Yaklaşık 9 yıldır yayıncılığımızı sürdürüyoruz.

 

4. Sinopsis Yayınları nerede?

Ankara kökenli bir yayıneviyiz. Selanik Caddesi 28/19 Kızılay’dayız.

 

5. Sizi ziyaet edebilir miyiz?

Elbette. Hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında ofisimizdeyiz.

 

6. Sinopsis’in yaptığı işi nasıl tanımlarsınız?

Sinopsis’i yayın sağlayıcı bir yayınevi olarak tanımlayabiliriz. Geleneksel yayıncılar satış potansiyeli olan kitapları ve yazarları bünyelerine katarlar. Sizin kitabınızı seçtiklerinde yayın hakkını da almış olurlar. Sinopsis’te kitabınızın yayın hakkı sizindir, yani bir anlamda yayıncı sizsiniz. Sinopsis’ten yayın yaptığınızda en etkili yazar destekli yayıncılığı yapmış olursunuz.

 

7. Yayın sağlayıcılık ne demektir?

Yayın sağlayıcı kitabınızın yayınlanması sürecinde yanınızdadır. Hedefinizi gerçekleştirmek için her türlü desteği ve altyapıyı size sunar.

 

8. Yayınlanma sürecinde beklentilerim ne olmalıdır?

Kitap yayını size ürkütücü gelebilir. Biz bu macerayı kolaylaştırmak için yanınızdayız. Yaptığımız işten öğrendiğimiz en önemli nokta, sizin başarınızın bizim başarımız olduğudur. Yayıncılık ortak kotarılan bir süreçtir. Tatmin edici bir sonuca ulaşmak her iki tarafın da elindedir.

 

9. Hedef belirlemenin önemi nedir?

Herhangi bir çabanın başarıya ulaşması için hedefin iyi belirlenmesi şarttır. Nereye gideceğinizi bilmeden hiçbir yere gidemezsiniz. Hedeflerinizle geleceğini şimdiden oluşturabilirsiniz. Hedefinizi belirleyerek kaderinizi yaratabilirsiniz.

 

10. Hedeflerimi belirlerken kendime hangi soruları sormalıyım?

- Kitabımın basımı sonrası vizyonum ne olacak?

- Reklam başarısı mı?

- Kişisel tatmin mi? Profesyonel tanınırlık mı?

- Basım aşamasında özel isteklerim olacak mı?

- Kitabımın tanıtımı için neler yapmalıyım?

- Hedef kitlem nedir?

- Kitabım kaç adet satar?

 

11. İlk kitabımı yazar destekli yayın yapan bir yayınevinden çıkartmak yazarlık kariyerimi ve yayın hayatımı kötü etkiler mi?

Kesinlikle hayır. Yazar destekli yayın yapan yayınevlerine dair böyle bir önyargı mevcuttu, para vererek yayınlatılan kitabın edebi değerine ilişkin şüpheler doğabiliyordu. Fakat günümüzde, yayıncılık sektörünün bambaşka bir yöne doğru evrildiğini görüyoruz. Ülkemizdeki kitap okuma oranları çok yüksek olmasa da, çok fazla kitap üretildiğini görüyoruz. Bunca kitap arasında, yetenekli yazarlar tarafından üretilmiş ilk kitapların, büyük yayınevleri tarafından fark edilmesi çok güç olduğu için, arada kaynayıp gidebiliyorlar. Bu yüzden, yazar destekli yayıncılık sadece işleri kolaylaştıran bir seçenek olarak var. Üstelik kitabınızın yayımlandıktan sonra, daha çok yere ulaşmasını sağlayarak değerini ölçme şansınız çok yüksek. Daha önce de söylediğimiz gibi, Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü yazar ilk kitaplarını kendi imkânlarıyla basıp, okuyucuya ulaştırmışlardır. Unutmayalım ki, yazmak eylemindeki en temel motivasyon paylaşmaktır.

Copyright © Sinopsis Yayınları
0 312 417 88 77
Bence Ajans
LiveZilla Live Chat Software